Renault 12 ve Toros Türkiye Kulübü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Renault 12 ve Toros Türkiye Kulübü

Renault 12 ve Toros Kulübü

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Hekesin aracında lpgmi var ?

+3
arda
by_pandizotçu
yagizzzzz
7 posters
YazarMesaj
yagizzzzz

Doğum tarihi : 11/09/91

Hekesin aracında lpgmi var ? Empty
MesajKonu: Hekesin aracında lpgmi var ?   Hekesin aracında lpgmi var ? Icon_minitimeCuma Mart 02, 2012 1:13 pm

Bu konuyu hakikaten merak ettim ben kendi aracımda lpg kullanmıyorum bazı düşüncelerim var korkularım var belki yanlış düşünüyorum ama bilemiyorum Smile peki sizin aracınız ? lpgmi benzinmi

kendi aracım

benzin
by_pandizotçu

by_pandizotçu

Doğum tarihi : 22/11/87

MesajKonu: Geri: Hekesin aracında lpgmi var ?   Hekesin aracında lpgmi var ? Icon_minitimeCuma Mart 02, 2012 3:50 pm

benım torsum vardı ben taktırmıştım bundan 2 sene once 50 tl lpg ile 230 250 km yol yapıyordum oyle soylenıldgı gibi motra da zararını gormedim benzıne gore bıraz daha sesız calışıyordu motor kalıteli montaj yapan bır yerde tafsıye ederim
arda

arda

Doğum tarihi : 03/04/85
İş/Hobiler : Satın Alma/Satış

MesajKonu: Geri: Hekesin aracında lpgmi var ?   Hekesin aracında lpgmi var ? Icon_minitimeCuma Mart 02, 2012 4:59 pm

performansı bilmem ama güvenlik açısından lpg benzinden daha güvenli.yurt dışında kapalı otoparklara girebiliyor lpgli araçlar.
yagizzzzz

Doğum tarihi : 11/09/91

MesajKonu: Geri: Hekesin aracında lpgmi var ?   Hekesin aracında lpgmi var ? Icon_minitimeC.tesi Mart 03, 2012 10:59 am

zannetmiyorum lpg benzinden nasıl güvenli anlamadım arkadan çarpmalarda patlama riski yokmu lpgnin?
W124

W124

Doğum tarihi : 01/01/88

MesajKonu: Geri: Hekesin aracında lpgmi var ?   Hekesin aracında lpgmi var ? Icon_minitimePaz Mart 04, 2012 7:10 am

yagizzzzz demiş ki:
zannetmiyorum lpg benzinden nasıl güvenli anlamadım arkadan çarpmalarda patlama riski yokmu lpgnin?
Yangın çıktığında emniyet valfi açılıyor ve depodaki gaz boşalıyor. Ayrıca LPG tankları evlerde kullanılan tüpler gibi değildir., dayanıklıdırlar. Ayrıca 10 yılda bir yenilendiği için paslanıp zayıflama gibi riski de kalmıyor. Temeline bakarsak LPG 40 derece gibi bir sıcaklıkta rahat yanmaya müsaittir. Depolanan sıvılaştırılmış LPG' nin ısınıp sıkışarak patlama riski de oldukça düşük. Depolanırken sıfır derecenin çok altına indirilerek sıvılaştırılır. Hatta çıplak elle dokunursanız soğuk yanıkları bile oluşabilir. LPG artık ilk çıktığı zamanlardaki gibi değil. Standartlara oturtuldu ve güvenlik artırıldı.

Benzin daha kolay tutuşur. Hatta benzinin buharı bile yeterlidir. İstasyonda dolum yaparken hotumun üzerinden çıkan buharı rahatlıkla görebilirsiniz.

En son Cihangir KALKAN tarafından Ptsi Mart 05, 2012 7:35 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://renault12tl.blogspot.com.tr
arda

arda

Doğum tarihi : 03/04/85
İş/Hobiler : Satın Alma/Satış

MesajKonu: Geri: Hekesin aracında lpgmi var ?   Hekesin aracında lpgmi var ? Icon_minitimePaz Mart 04, 2012 5:15 pm

yagizzzzz demiş ki:
cihangir gerekli açıklamayı yapmış. ama şunu ekliyorum arkadan çarpmalarda benzin deposunun kırılma çatlama patlama eğrilme otomatikman ufak bir kıvılcım ile yanma ihtimali lpg deposunun patlama ihtimalinden daha yüksek.lpg tankı çok yüksek basınçlara kadar dayanıklı. 2 3 ay sonra bol bol avm otoparklarında aracımın çekilmiş fotolarını ekleyecem yasa tamamlansında bi Very Happy
kaankaancan

kaankaancan

Doğum tarihi : 01/01/57

MesajKonu: Geri: Hekesin aracında lpgmi var ?   Hekesin aracında lpgmi var ? Icon_minitimePtsi Mart 05, 2012 6:32 pm

yaklaşık 11 yıldır lpg kullanıyorum, benzim lpg den, lpg benzinden daha az tehlikeli demek yanlış, her ikisininde kendine göre riskleri var.
flanca

Doğum tarihi : 01/04/85

MesajKonu: Geri: Hekesin aracında lpgmi var ?   Hekesin aracında lpgmi var ? Icon_minitimePtsi Nis. 09, 2012 3:51 pm

renault 12 de lpg kullanmak için illa ki tek boğaz toros karbüratörüne mi geçmek gerekiyor ?
RenaulToroSw

RenaulToroSw

MesajKonu: Geri: Hekesin aracında lpgmi var ?   Hekesin aracında lpgmi var ? Icon_minitimePtsi Nis. 09, 2012 4:54 pm

flanca demiş ki:
renault 12 de lpg kullanmak için illa ki tek boğaz toros karbüratörüne mi geçmek gerekiyor ?

Buna gerek yok.Kep üzerinden delik açarak karbüratöre giriş verebiliyorlar.Toros karbüratörü takmak, çift boğazda ayar tutturamayan ve anlamayan ustalar için uğraşmama adına yapılan şeyler.Bence çift boğaz karbüratörler performans ve işlev bakımından Toros karbüratöründen daha sağlıklı.Ayrıca broadway için takılan çift giriş yaprak mikseride sanırım ts karbüratölerinde kullanılabiliyor.

(Konu uygun başlığa taşınmıştır)
https://renault12vetoros.yetkin-forum.com

Hekesin aracında lpgmi var ?
1 sayfadaki 1 sayfası