Renault 12 ve Toros Türkiye Kulübü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Renault 12 ve Toros Türkiye Kulübü

Renault 12 ve Toros Kulübü

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Vida Aranıyor

3 posters
YazarMesaj
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimeC.tesi Ara. 01, 2012 1:03 pm

Emme manifoldu için metrik 7 imbus alyan başlı vida arıyorum arkadaşlar.Yatağan ve Muğla'da bulamadım.Pek kullanılan bir vida değilmiş o yüzden bulunmuyor.5 -6 ve 8 var 7 yok Very Happy

Metrik 7 imbus 2 yada 2,5 mm havşa başlı veya alyan başlı 8 adet kadar lazım.
https://renault12vetoros.yetkin-forum.com
arda

arda

Doğum tarihi : 03/04/85
İş/Hobiler : Satın Alma/Satış

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimeC.tesi Ara. 01, 2012 4:26 pm

burdan bakarım pazartesi haber veririm Wink
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimeC.tesi Ara. 01, 2012 4:54 pm

tamamdır arda teşekkürler Smile
arda

arda

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 9:56 am

Konuyu babama devrettim tamam dedi fakat mm mi? cm mi? olup olmadığını teyit etmemi istedi?
arda

arda

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 10:34 am

Birde iletişim bilgilerini öm ile yazarsan sevinirim. Salı günü kargoya vermiş olurum Smile
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 12:49 pm

Tornacının dediği aynen yazdığım gibi arda Smile metrik 7, 2 yada 2.5 mm, havşa başlıklı veya alyan başlı olabilir.

Olmadı her çeşitinden (eğer varsa tabi) alabilirim;
misal (hangisinden varsa çok önemli değil 2-2.5) mm cinsinden 5 tane havşa başlı, 5 alyan başlı,
cm cinsinden 5 er tanede ayrı ayrı başlılı alabilirim.Garanti olur hiçdeğilse Very Happy

Bu arada seni uğraştırmakla kalmayıp babanı da uğraştırıyoruz.Teşekkür ve selamlarımı ayrıca iletiver arda. Smile
Bilgileri ö.m attım Wink
gemsazr9

Doğum tarihi : 21/10/79

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 1:29 pm

m7 imbus yok galiba google bile yanıt vermiyor.hangi civata bu yukardan emme ile egzosu birleştirenler mi? orjinalınde ayrılmadığı için katologta yok.
m7 göremedim.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 4:08 pm

Emme manifoldunun üstündeki karbüratör saplamaları metrik 7 çıktı hocam.Biz üzerine flanş takacağımız için gömme başlı yapacağız o yüzden m7 imbus alyan yada havşa başlı vida lazım oldu.Anahtar başlısı bulunuyor.Normalde direk takabiliyor olsam anahtar başlısıyla işimi görürdüm ama bu şekilde sıkıntı oldu. Smile
Torosun manifoldları da takım olarak görünüyor tek referans nosunda ama birbirine bağlanan vida ve saplamalar ayrı ayrı verilmiş.Broadway de verilmemiş olması garip.Sonuçta egzozla emme birbirine vidalarla tutturulmuş.Bazı ufak parçaların güncellerinin katalogda görünmediği de bir gerçek. Smile
gemsazr9

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 4:14 pm

m7 yi renault herhalde başka civata uydurmasınlar servisten alsın diye kullanmış herhalde ben göremedim internette .kapı kolçakları da m7 renault 9 da .zaten sen olmayan birşeyi yapacaksın renault 9 katoloğuna gerek yok ozaman.
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 4:20 pm

Olabilir.İki sanayi dolaştım biri şehir merkezi biri ilçe sanayisi.En büyük hırdavatçılar da bile m7 alyan-havşa baş yok Very Happy renolarda garip vida çeşitleri var.Sadece renonun yaptığı birşey gibi.Misal torosun ön ızgarası üzerindeki krom kaplı 3 adet kıytırık torx vidalar hiçbir yerde yok. Servisde dahil.En son çıkma olarak bi renodan sökerek temin etmiştim onuda Smile
gemsazr9

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 4:25 pm

tam olarak yapmak istediini anlamadım .karburatör saplamaları yenine flansı bağlacaksın bu vidalar peki karrburatör nasıl duracak?
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 4:46 pm

gemsazr9 demiş ki:
tam olarak yapmak istediini anlamadım .karburatör saplamaları yenine flansı bağlacaksın bu vidalar peki karrburatör nasıl duracak?

Manifoldun saplama yuvaları alttan çıkmadığı ve flanşı başka türlü bağlama olanağı olmadığı için şu şekilde yapılacak;
Siyah noktalar manifoldun orjinal saplama yuvalarıyla bir olacak şekilde delinecek ama üstten vida takılacağı için başları flanş içinde kalacak kadar flanş yuvaları açılacak.Yani vidalar takıldığınta üst kısmı yine dümdüz çıkıntısız olacak.
Kırmızı daire olan kısımlar tempra karbüratörünün bağlantı yuvaları olacak.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
gemsazr9

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 4:52 pm

vallahi m7 yok galiba .ya tornacı kendi yapacak yada m8 göre diş acacak.
arda

arda

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 10:47 pm

tamamdır yarın akşam yada salı sabahtan kargoya vermiş olurum Smile
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimePaz Ara. 02, 2012 10:51 pm

arda demiş ki:

Teşekkürler arda Smile
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimeSalı Ara. 04, 2012 11:07 pm

arda demiş ki:

arda yokmu vidalardan bi haber? vida için beklemedeyim şuanda Smile
arda

arda

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimeÇarş. Ara. 05, 2012 7:56 pm

bizim butarafta bulamamış babam sadece karaköyde bir kaç yerde bulunabilirmiş. bugün yarın otarafa giderse babam alacak zor bir vidaymiş Smile
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimeÇarş. Ara. 05, 2012 8:21 pm

Anladım.Bugün tornacımı aradım bende,oğlu ameliyat olmuş,bizim vidaların bulunmasıyla ustamızın işbaşı yapması birbirine denk gelicek gibi Smile Sıkıntı yok o yüzden Wink
arda

arda

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimeÇarş. Ara. 05, 2012 8:36 pm

olmadı cumartesi öğlen iş çıkışı ben gidicem. benim çalıştığım bölgeye ters hafta içi gitmem imkansız gibi.
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimeC.tesi Ara. 08, 2012 3:53 pm

Vida sorununu hallettik arkadaşlar. Smile İlgilendiğiniz için teşekkürler
arda

arda

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimeC.tesi Ara. 08, 2012 4:15 pm

karakoyün altını üstüne getirdik yok sadece bir yerde vardı 1000 adet birden toplu satıyor 450 tl istedi ver dedik 10 15 tana olmaz dedi. neyseki sorun halledilmiş Smile
RenaulToroSw

RenaulToroSw

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimeC.tesi Ara. 08, 2012 4:55 pm

Teşekkürler arda uğraştırdık sizide. Bu vida hepimize dert oldu yaw Very Happy ne pis şeymiş arkadaş Very Happy
arda

arda

Vida Aranıyor Empty
MesajKonu: Geri: Vida Aranıyor   Vida Aranıyor Icon_minitimeC.tesi Ara. 08, 2012 5:24 pm

yardımcı olabileceğim herhangi birşey olursa herzman burdayım elimden geleni yaparım Smile

Vida Aranıyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Satılık Şanzuman Aranıyor..!!
» 71 model r12 tl tampon babaları aranıyor...
»  Solex 31 eisa (tek boğazlı karbüratör) aranıyor.
» Temiz Durumda Faz1 Dürbün Göğüs Torpido Aranıyor